.

Ošetření pleti ultrazvukovou špachtlí

Ošetření pleti ultrazvukovou špachtlí neboli hloubkové čistění ultrazvukem je revoluční metoda čištění pleti. Ultrazvuková špachtle funguje na principu velice jemných vysokofrekvenčních vibrací, které jsou generované s rychlostí až 25 000 pulsů za vteřinu. Tyto vibrace se přenáší prostřednictvím hrotu špachtle na mazové žlázky, které účinně hloubkově čistí a zbavují nečistot. Ultrazvukové vlnění působí na buňky povrchových vrstev kůže, v nichž aktivuje metabolismus. Tím dochází k lepšímu využití kyslíku v buňkách, ke zlepšení mikrocirkulace v pokožce i škáře a k odvodu odpadních látek, díky čemuž se pleť viditelně projasní. Ultrazvuková špachtle účinně odstraňuje odumřelé buňky z pleti, tzn. provádíme i peeling. Pohybem špachtle se provádí navíc také mikromasáž, která účinně regeneruje pokožku a již po prvním ošetření je vidět, že pleť je jasnější a vypnutá (díky aktivaci kolagenových a elastických vláken). Díky osmotickému jevu, který se aktivuje střídavým stlačováním a rozpínáním mezibuněčné tekutiny, se dosahuje pomocí špachtle i výrazné hydratace pleti. Mimo to ultrazvuková špachtle kůži omlazuje a brání jejímu předčasnému stárnutí. 

Ošetření pleti ultrazvukovou špachtlí je metoda velmi šetrná, bezbolestná a neagresivní. Je vhodná pro všechny typy pleti, vč. té nejcitlivější. Např. u stárnoucí a suché pleti vyhlazuje povrch kůže a odstraňuje jemné vrásky, u mastné a aknózní pleti čistí póry a brání hromadění keratinu v ústí mazových žláz, čímž předchází vzniku dalších pupínků atd.

Hlavní účinky ultrazvukové špachtle: hloubkově čistí pleť - omlazuje a zpevňuje pleť - vyhlazuje vrásky a zpomaluje stárnutí pleti - odstraňuje až 80 % nečistot bez vytlačování a podráždění pleti - potlačuje akné a pomáhá mu předcházet - zmírňuje nežádoucí pigmentace a jizvičky - prokrvuje, hydratuje a celkově ozdravuje pleť

Kontraindikace: onemocnění štítné žlázy, těhotenství, poraněná kůže, infekční onemocnění, onkologické onemocnění, kardiovaskulární onemocnění (implantovaný kardiostimulátor, abnormální hodnoty krevního tlaku, poruchy srážlivosti krve atd.)