.

Hydratační ošetření

Pro správné fungování většiny našich buněk, kožních nevyjímaje, je nezbytný dostatečný obsah vody. Naše tělo je totiž tvořeno až ze 75 % z vody. Velmi důležitou ochranou našeho organismu před vlivy okolí je pokožka, tj. nejsvrchnější vrstva kůže (kůže je největší a nejviditelnější orgán, zaujímá plochu cca 1,8 m2). Tato ale v důsledku dehydratace nemůže správně plnit svoji funkci ochranné bariéry, je suchá, zarudlá, napnutá, popraskaná, ztrácí pružnost a rychleji stárne. K její dehydrataci přitom přispívá řada faktorů, mj. znečištěné ovzduší, stres, životní styl apod., s nimiž se setkáváme v současném světě každodenně. Proto je hydratace pro pokožku stejně důležitá jako její čištění či regenerace. 

Hydratační ošetření dodá pleti hydrataci díky kyselině hyaluronové. Tato se ve velkém množství se nachází v kůži (55 % z celkového obsahu v těle), očním sklivci a synoviální tekutině v kloubech. Hraje roli při zachování napětí, pružnosti, poddajnosti a hydratace pokožky (váže na sebe vodu, zadržuje 200 násobek vody své hmotnosti). Působí jako antioxidant, podporuje tvorbu kolagenu a naopak brání jeho ukládání (při hojení nevznikají jizvy). Chrání kůži před vnějšími vlivy, má regenerační účinky, vyhlazuje vrásky a oddaluje vznik nových, brání vzniku strií apod. Výzkumy prokázaly, že s přibývajícím věkem obsah kyseliny hyaluronové v pokožce klesá, což vede ke vzniku vrásek a řadě dalších projevů stárnutí pokožky. Proto je důležité ji pokožce dodávat formou kosmetických přípravků.

Po hydratačním ošetření je pleť krásně vypnutá a projasněná. Jeho součástí je peeling, tj. odstranění odumřelých kožních buněk, které není možné odstranit běžnými odličovacími procesy. Peeling je prováděn buď mechanický (neboli abrazivní), při kterém dochází k fyzickému odstranění odumřelých buněk pomocí drobných zrníček, nebo enzymatický, jenž urychluje přirozené exfoliační procesy bez toho, aniž by byla mechanicky odstraněna vrchní vrstva pokožky. Dále pak uvolňuje ucpané póry, podporuje tvorbu nových kožních buněk a zlepšuje texturu i kvalitu pleti. Díky peelingu je pleť jako znovuzrozená. Kromě peelingu je součástí ošetření také masáž obličeje, která prokrvuje pokožku, odstraňuje emoční napětí, odplavuje odpadní látky, zlepšuje barvu pleti a její látkovou výměnu, vyhlazuje vrásky a zmenšuje otoky.