.

Depilace horkým voskem

Depilace horkým voskem patří v současné době k nejpoužívanějším metodám depilace. Vosk se nejprve rozehřeje do tekuté konzistence a poté se nanese na kůži. Na jejím povrchu se vytvoří tenká vrstva vosku, která přilne ke chloupkům. Vyšší teplota vosku způsobí, že se rozšíří póry a chloupky se tak dají snadněji odstranit. Na rozetřený vosk se přiloží pásek a pomocí rychlého pohybu proti směru růstu chloupků se tyto vytrhnou. Díky tomu, že se vytrhnou i s kořínky, vydrží takto depilované místo hladké po dobu několika týdnů, nejčastěji 4 až 6 týdnů (za účelem co nejvyššího efektu by měly mít chloupky v době ošetření délku alespoň 5 mm). Jedná se tedy o výrazně delší dobu, než při "klasickém domácím" holení či používání depilačních krémů. Při pravidelném používání této metody depilace dochází i k omezování růstu chloupků, které jsou navíc jemnější a méně výrazné. Depilaci horkým voskem je možné použít prakticky na celém těle. Nejčastěji se depilují horkým voskem chloupky na nohou. 

Před depilací musí být pokožka čistá, suchá, bez zbytků kosmetických přípravků (např. tělových mlék apod.) a bez kožních problémů (např. ekzémů, vyrážek, lupénky apod.).

Po depilaci může dojít k přechodnému zčervenání kůže, které obvykle zmizí do 24 hodin. Doporučuje se, alespoň po tuto dobu, nevystavovat ošetřenou kůži slunečnímu záření a horké vodě, stejně tak není vhodné vykonávat namáhavou činnost, při níž by docházelo k vyšším u pocení